Aktualności

Najnowsze wpisy na blogu
Bieganie w otoczeniu Nadwarciańskiego Grodu – Trasy biegowe województwa łódzkiego

Bieganie w otoczeniu Nadwarciańskiego Grodu – Trasy biegowe województwa łódzkiego

Załęczański Park Krajobrazowy to doskonałe miejsce do aktywnego obcowania z naturą. Godnym uwagi miejscem jest Nadwarciański Gród, który znajduje w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki oraz przyjemnie szumiących drzew. Każdy miłośnik biegania z pewnością doceni walory treningowe, które stwarzają specjalnie przygotowane dwie ścieżki biegowe na dystansie 3 oraz 5 km.

Oba warianty rozpoczynają swój bieg na terenie ośrodka ZHP – Nadwarciańskiego Grodu (mapka obrazująca trasy znajduje się przy alejce głównej ośrodka, obok domku mieszkalnego – jest doskonale oznaczona), a następnie prowadzą przez tereny leśne. Powierzchnia przez większość trasy jest dobrze utwardzona, trudność mogą sprawić jedynie piaszczyste podbiegi w jej początkowym biegu.

Ścieżki oznaczone są podobnie do górskich szlaków – za pomocą znaków umiejscowionych na drzewach. Znaki te przypominają sylwetkę biegacza i występują w dwóch kolorach: żółtym dla 3 km oraz czerwonym dla 5 km. Koniec trasy to powrót do ośrodka ZHP.

Można tutaj wypocząć po kilku kilometrach biegowych zmagań. Przyjaznym miejscem jest zatoczka stworzona przy linii brzegowej. W jej pobliżu znajduje się spiętrzenie wody, które powoduje przyjemny szum. Otoczenie zostało wyposażone w altanki, ławki oraz miejsce na ognisko (można z niego skorzystać w porozumieniu z ośrodkiem).


Dojazd do Nadwarciańskiego Grodu jest bardzo dobrze oznakowany. Będąc na głównej ulicy w Załęczu Wielkim (pomiędzy remizą, a przedszkolem) należy skręcić zgodnie ze wskazującym znakiem (dobrze widocznym). Droga prowadzi przez most nad Wartą, a następnie skręca w lewo. Leśną ścieżką dotrzemy do obszernego i bezpiecznego parkingu, który znajduje się przed bramą wjazdową do ośrodka.


Adres: Załęcze Wielkie 89, 98-335 Pątnów
Współrzędne GPS:  szerokość: 51.099426″N długość: 18.661909″E

Opracowała i przygotowała Benita Żebrowska

Powiązane treści:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *