Aktualności

Najnowsze wpisy na blogu
Gliwice lotnisko

Gliwice lotnisko

Aeroklub oraz lotnisko w Gliwicach to miejsce o imponującej historii. Członkowie aeroklubu z wielką pasją dzielą się obszerną wiedzą na temat maszyn lotniczych. Miasto stawia na nieustanny rozwój tej wyjątkowej atrakcji turystycznej. Jaki jest tego powód?
Warto w tym miejscu sięgnąć do historii. Gliwice to miasto, które związane jest z przestworzami od ponad stulecia. Pierwsza styczność z poznawaniem podniebnego świata miała miejsce jesienią 1910 roku. Aby uzmysłowić sobie wyjątkowość tego wydarzenia – to zaledwie 7 lat po pierwszym wzbiciu się braci Wright. Przez pierwsze lata swojego funkcjonowania lotnisko znajdowało się na terenie lasu miejskiego, dopiero sześć lat później przeniesiono je w miejsce, w którym znajduje się do dziś – polach rozpościerających się nieopodal Bojkowa (dzielnicy Gliwic). Interesującym historycznym wydarzeniem związanym z gliwickim lotniskiem było pojawienie się w tym miejscu legendarnego sterowca „Zeppelin”. Stało się to w 1931 roku, a lot podziwiało aż 200 tys. osób.

Obecnie aeroklub zrzesza prawdziwych pasjonatów lotnictwa. Jego członkowie chętnie organizują dni otwarte polegające na zwiedzeniu hangaru, oglądaniu maszyn. Prężnie działa także sekcja spadochronowa, która w pogodne dni zdobi swymi kolorami gliwickie niebo. Okolice lotniska są chętnie odwiedzane przez mieszkańców Gliwic oraz ościennych miejscowości. Jest to doskonały teren do czerpania przyjemności z jazdy na rowerze, biegania lub jazdy na rolkach. Nieopodal hangaru znajdują się ławki w zacienionych miejscach, a także kawiarnia. 

Link do kamerki: http://aeroklub.gliwice.pl/kamera/
Adres: Gliwice Lotnisko,44-100 Gliwice
Dane GPS: 50.273822, 18.675001

Opracowała i przygotowała: Benita Żebrowska

Powiązane treści:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *