Aktualności

Najnowsze wpisy na blogu
Nowe ZOO w Poznaniu

Nowe ZOO w Poznaniu

Jesteś aktualnie w Poznaniu i nie wiesz jakie miejsce odwiedzić? A może właśnie myślisz o wycieczce gdzieś, gdzie miło spędzisz czas? Jeśli odpowiedź na któreś z tych pytań brzmi „tak”, to koniecznie uwzględnij w planach wizytę w Nowym Zoo. Jest to miejsce, które przypadnie do gustu każdemu, kto lubi obcować z naturą i spędzać czas na świeżym powietrzu.


Co warto wiedzieć o Nowym Zoo w Poznaniu

Jest to jeden z największych, ale też najpopularniejszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Chyba każdy pamięta akcję ratowania tygrysów, dzięki której udało się ocalić 9 z 10 przewożonych zwierząt. Cała Polska czekała wtedy z zapartym tchem na pojawienie się kolejnych informacji o postępach przedsięwzięcia, martwiąc się o los tych wielkich kotów, które zamknięte były w małych klatkach, bez wody i jedzenia. Nie każdy jednak wie, że ten ogród zoologiczny otwarty został dokładnie w setną rocznicę powstania Starego Zoo w Poznaniu, a także, że na jego terenie znajduje się Fort III, który jest częścią dawnej fortyfikacji Twierdzy Poznań. Od maja do września fort można zwiedzać z przewodnikiem.

Kolejką do zoo

Do Nowego Zoo w Poznaniu można dostać się nie tylko samochodem czy autobusem. W sezonie letnim do zoo kursuje Kolejka Parkowa Maltanka, która przez poznaniaków nazywana jest po prostu Maltanką. Jej trasa zaczyna się niedaleko Jeziora Maltańskiego, a kończy przy Nowym Zoo. Jest to idealny wybór, jeśli planujesz rodzinną wycieczkę, ponieważ zapewni Wam to malownicze krajobrazy podczas podróży, a do tego miłą obsługę, która bardzo chętnie opowiada o historii i działaniu owej kolejki.

O zwierzętach słów kilka

W Poznańskim zoo spotkać można wiele ciekawych zwierząt, między innymi ptaki egzotyczne, faunę Australii, Filipin, Afryki czy też Ameryki Południowej. Znajduje się tam też pawilon zwierząt nocnych, słoniarnia, insektarium, a także basen fok pospolitych. Dla najmłodszych zwiedzających przygotowany został tak zwany ogródek dziecięcy, w którym można zobaczyć urocze i przyjazne zwierzęta, takie jak owieczki, osiołki i kucyki.

Zwiedzanie objazdowe

Poznańskie Nowe Zoo jest bardzo duże, a jego zwiedzanie zajmuje zwykle kilka godzin i dlatego pracownicy przygotowali bardzo ciekawą opcję dla tych, którzy nie lubią długich spacerów bądź podróżują z małymi dziećmi, a mimo to chcieliby zobaczyć wszystkie atrakcje. Od kwietnia do września po zoo kursują specjalne kolejki, które pozwalają zobaczyć cały obiekt bez większego wysiłku.

Przydatne informacje:

Adres: Krańcowa 81, 61-048 Poznań

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 9:00-16:00

Wtorek: 9:00 – 16:00

Środa: 9:00 – 16:00

Czwartek: 9:00 – 16:00

Piątek: 9:00-16:00

Sobota: 9:00 – 16:00

Niedziela: 9:00 – 16:00

Ceny biletów:

Od marca do października:

Poniedziałek – piątek:

Bilet ulgowy – 10 zł

Bilet normalny – 18 zł

Bilet rodzinny – 35 zł

Bilet roczny – 50 zł (jednoosobowy) lub 70 zł (dla maksymalnie 3 osób)

Weekendy:

Bilet ulgowy – 12 zł

Bilet normalny – 24 zł

Bilet rodzinny – 50 zł

Od listopada do lutego każdy zwiedzający płaci 10 zł za wejście, niezależnie od wieku, a także dnia zwiedzania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://zoo.poznan.pl/

Artykuł przygotowała Jessica Przybylska
Autor zdjęcia wykorzystanego w artykule: Kapsuglan, źródło: wikipedia


Powiązane treści:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *