Aktualności

Najnowsze wpisy na blogu
Wielki Łuk Warty

Wielki Łuk Warty

Wielki Łuk Warty to teren niezwykle atrakcyjny pod względem turystycznym. Obejmuje obszar Załęczańskiego  Parku Krajobrazowego na wschód od Działoszyna  przez Bobrowniki po Ogroble.


To niezwykła kraina, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Biegacza, jak i amatora pieszych wycieczek z pewnością ucieszą wielokilometrowe leśne ścieżki (w tym specjalnie przygotowane trasy biegowe z Załęczu Wielkim). Małych i dużych przyrodników zachwyci zróżnicowany krajobraz przyrodniczy. Ciekawość fana skalnych eksploracji zaspokoją ostańce(Góra św. Genowefy, Góra Zelce), a także mnogość jaskiń (Rezerwat Węże).


Lubisz kajaki? Doskonale! Wielki Łuk Warty uznawany jest za najpiękniejsze miejsce w biegu tej zaskakującej rzeki. Dlatego warto poświęcić kilka godzin (albo cały dzień J) na spływ kajakowy.


To doskonały pomysł na doświadczenie z bliska tego co niezwykłe. Szczególnie w okresie letnim możemy podziwiać eksplozję zieleni, która otacza dzikie koryto rzeki. Trasa spływu jest spokojna, poziom wody pozwala na bezpieczne przemierzanie Warty w towarzystwie nawet najmłodszych entuzjastów kajakarstwa.

Dłuższy wariant trasy (ok. 8 godzin doskonałej zabawy) obejmuje Działoszyn – Bobrowniki -Załęcze Wielkie (doskonałe miejsce wytchnienia w Nadwarciańskim Grodzie – miejsce na ognisko) – Ogroble – Przywóz. Długość spływu można dowolnie skrócić w zależności od preferencji.

Przygotowała i opracowała Benita Żebrowska

Powiązane treści:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *